Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebudy.grzybek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
110101 odwiedzin | wpisów: 93, komentarzy: 120, obserwuje: 45
 

Mamy przyłącza!!

autor: budy.grzybek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Uprzejmie informuję, że od wczoraj jesteśmy przyłączeni do wodociągu i kanalizacji.

Projekt obu przyłączy zrobiliśmy jeszcze w maju, ale jak to bywa, zajęci budową odkładaliśmy termin wykonania przyłączy... na czas nieokreślony. W ostatnim tygodniu sierpnia spotkałam się z 7-ma wykonawcami. Życzyli sobie od 10,5 tyś. do... 18 tyś. netto za oba przyłącza. Nie rozumiem zupełnie, skąd ten rozrzut cenowy...

W połowie września wybraliśmy najtańszego wykonawcę, przekazaliśmy mu i czekaliśmy. Wg podłączamy się do wodociągu po drugiej stronie drogi gminnej i trzeba było wykonać przecisk pod asfaltem. Musieliśmy czekać 2 tygodnie, w tym czasie pan Zbigniew napisał projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, złożył go w wydziale komunikacji starostwa i załatwił wszystkie potrzebne zezwolenia (wszystko to w cenie usługi).

Podłączenie do wodociągu (w sumie ok. 74 mb, w tym 14 m przeciskiem pod asfaltem) ekipa pana Zbigniewa robiła 2 dni (27, 28 września). Nie byliśmy obecni przy robotach, w sobotę zobaczyliśmy tylko końcowy efekt.

Przyłącze kończy się w dużej łazience na jej ścianie zewnętrznej (tak jak chcieliśmy). Teren, gdzie zakopano rurę, został elegancko zasypany i wyrównany. Tylko ta dziura w asfalcie tuż przed wjazdem na naszą działkę... Pan Zbigniew wytłumaczył mi, że musieli zerwać asfalt i kopać ręcznie, bo w tym miejscu przyłącze przechodziło tuż pod dwoma rurami kanalizacyjnymi, które tak nieudolnie zaznaczył na przekroju, że prawie nie było ich widać. Ech...

A oto dziura w asfalcie, tuż przed skrętem na naszą działkę. Jutro ma zostać załatana  przez ekipę pana Zbigniewa. Czekam!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

To się chyba nazywa zawór...blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kanalizację ta sama ekipa robiła w poniedziałek, skończyła rano we wtorek (1,2 października). Włączyliśmy się do studzienki zbiorczej na działce sąsiada. Po drodze były drobne kłopoty: najpierw pan Zbigniew nie mógł znaleźć wyjścia kanalizacji z domu (okazało się, że górale ocieplając fundamenty, owinęli też ujście rury kan. styropianem i folią kubełkową).

Potem studzienka na działce sąsiada okazała się być tylko przelotowa, a powinna była mieć dodatkowe, boczne dojścia (w przekroju taka studzienka wygląda jak "pacyfka"). Pan Zbigniew na własny koszt wymienił studienkę, choć właściwie takie rzeczy powinien wiedzieć i wcześniej zgłosić nam. Ale w końcu udało się zrobić przyłącze. Działka sąsiada prawie w ogóle przy tym nie ucierpiała :).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zbiorcza studzienka na działce sąsiada:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Spadek mamy niewielki, ale wystarczający: 52 cm na przestrzeni 41 mb, czyli nominalnie 1,26 %. Pan Zbigniew zrobił przyłącze w ten sposób, że od pierwszej studzienki rewizyjnej spadek wynosi dokładnie 1%. Czyli od wyjścia kanalizacji budynku do pierwszej studzienki rewizyjnej mamy ok. 2,6%.

Na rurze długości 41 mb mamy 2 studzienki D400 tzw. rewizyjne (niewłazowe??): jedna naprzeciwko wyjścia rury kanalizacyjnej z domu (see: wbita deska)

blog budowlany - mojabudowa.pl

- druga w miejscu, gdzie przyłącze zakręca pod kątem prostym na działkę sąsiada (see: znów deska)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 


Dach

autor: budy.grzybek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wklejam zdjęcia dachu - zrobione dziś na działce:

Ladies & gentelmen: Euronit "podwójne S" w kolorze grafitowym. Obróbki blacharskie i rynny plastikowe Bryzy także w graficie. Enjoy :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kominy także dostały "kołnierze" z blachy. Pomysł podpatrzony u Ewy :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl